środa, 3 grudnia 2008

Zona

Na terenie Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi stoi coś, czego jako kompletny laik nie umiem opisać. Budowę szpitala rozpoczęto w 1911 roku z inicjatywy fundacji Konstadtów. Ukończono ją w okresie międzywojennym, choć już od 1914 funkcjonował jako Miejski Szpital Zakaźny. Być może w tego okresu pochodzi fotografowany obiekt.
Właściwie to zachwyciła mnie proekologiczna konstrukcja dachowa, w połączeniu z kominami, w połączeniu (w domyśle) z protestem ekologów w Koninie...
W trakcie robienia zdjęć otrzymałam dosyć zasadnicze pytanie o to czy mam pozwolenie na takowe czynności na terenie. Pozwolenia nie było. A dlaczego byłoby potrzebne? Bo jak wyjaśniono fotografce "To są dla nas budynki o znaczeniu strategicznym". Nie wiem tylko czy "nas" oznacza szpital, Łódź czy może generalnie całe NATO.

Na wszelki wypadek reszta zdjęć robiona jest nie na terenie - i zasadnicze pytanie - co tam ma strategiczne znaczenie? Może redakcja "Okna na Łódź" po ustaleniu owego znaczenia znajdzie rychło źródło niezbyt legalnych aczkolwiek sporawych dochodów?
Czekamy na propozycje pod adresem: bardzo_tajne_zdjęcia@wywiadowcy.pl

Posted by Picasa

3 komentarze:

  1. Z tego co pamiętam - kiedyś opowiadał mi o tej wieży starej daty lekarz, leczący mojego dziadka, była to w owym czasie nowa, ciśnieniowa, prekursorska metoda naukowo-badawczo-lecznicza jakiegoś schorzenia, prawdopodobnie dróg oddechowych. Jakiego dokładnie? Niestety... nie pamiętam :P

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie dziwię się, że nie wiesz, że na terenie tego szpitala mieści się tajna baza operacyjna CIA, w końcu jest to baza tajna. Ale upublicznianie takich materiałów jest ryzykowne - jak się dowiedzą, że sfotografowałaś nadajnik, to mogą Cię uprowadzić do Klewek.

    OdpowiedzUsuń
  3. To jest chyba kotłownia szpitala.

    OdpowiedzUsuń